Cyclomedia
Cyclomedia
Cyclomedia

Cyclomedia kimdir?

Cyclomedia, görüntü kalitesi ve üstün Lidar nokta bulutu yetenekleri dünya çapında kanıtlanmış bir mobil haritalama firmasıdır. Cyclomedia’nın ileri teknoloji saha tarama cihazları olan DCR serisi,  yıllardır 60’dan fazla ülkede mobil haritalama projelerinde kullanılmaktadır. Bir ESC Mühendislik markası olan ESC360 ile, üstün Cyclomedia teknolojilerini kullanarak mobil haritalama konusunda ülkemizin önde gelen firması olma konusunda ısrarımızı ortaya koymaktayız.

DCR Nasıl Çalışır?

Cyclomedia teknolojisinin tescilli mobil haritalama sistemi olan DCR cihazları, ortamın hem yüksek çözünürlüğe sahip panoramik görüntülerini hem de LiDAR nokta bulutu verisini toplar. Cyclomedia, kullanıcılara yüksek kaliteli, yüksek çözünürlüklü (14400 x 7200 piksel; 100 MP), 360o panoramik görüntüler olan Cyclorama’lar sağlar. Her 5 mt’de bir görüntü alan bu Cyclorama’lar çevre görüntülerini sokak seviyesinde göstermektedir. LiDAR Nokta Bulutları ise, ayrıntı seviyesi yüksek görseller ile detaylı veri analizleri için altlık sağlar. Sistem saniyede 700.000 lazer atımı yayar ve 70 mt kayıt mesafesine sahiptir.

Faydaları Nelerdir?

Panoramik görüntüler birçok iş sürecindeki uygulamalar için temel bir bilgi kaynağı oluşturur. LiDAR Nokta Bulutları ise, ayrıntı seviyesi yüksek görseller ile detaylı veri analizleri için altlık sağlar.

Teknik Özellikler

Gelişmiş görüntülerden çıkarılan değerli veriler

Çok miktarda zengin görsel veriye hızlı ve kolay erişim

3 Aydan Yeni

1-2 Yıl Arası

3-4 Yıl Arası

5-6 Yıl Arası

3 Ay – 1 Yıl Arası

2-3 Yıl Arası

4-5 Yıl Arası

6 Yıldan Eski