BENZERSİZ KAYIT SİSTEMİ

Cyclomedia, tümü patentli sokak seviyesi görüntü kamerası ve LİDAR sensörüyle tam donanımlı, dünya çapında çalışan araçlara sahiptir. Sistemimiz tam 360° küresel yüksek çözünürlüklü ve geometrik olarak doğru panoramik görüntüleri yakalar. Entegre LİDAR lazer sensörleri, nokta bulutlarını ve görüntüleri aynı anda yakalar.

SÜREÇ

Cyclomedia’nın güçlü, bulut tabanlı yazılımı, on milyonlarca yüksek kaliteli panoramik görüntü ve nokta bulutunu otomatik olarak işler. Görüntüleri ve LİDAR verilerini üretmek için aşağıdaki standartlaştırılmış adımları kullanıyoruz: Proje Hazırlama, Veri yakalama, Veri İşleme, Kalite Kontrol ve Veri Yayınlama

Görüntüleri ve LİDAR verilini üretmek için

aşağıdaki standartlaştırılmış adımları kullanıyoruz:

Proje Hazırlama, Veri Yakalama, Veri İşleme, Kalite Kontrol ve Veri Yayınlama

1. Proje Hazırlama

Müşterimizin beklentilerini karşılamanın yanı sıra etkili ve verimli bir proje yürütmemizi sağlamak için önceden hazırlık esastır. Bu hazırlık, coğrafi kapsam tanımlama, yetki alma ve detaylı proje planlaması içerir.

2. Veri Yakalama

Veriler, Cyclomedia’nın her aracın çatısına monte edilmiş patentli, tescilli kayıt sistemi kullanılarak yakalanır. Bu kayıt sisteminin ana bileşenleri kameralar, konumlandırma teknolojisi, veri işleme ünitesi ve LiDAR sistemidir.

Araçlarımız eğitimli Cyclomedia operatörleri tarafından sürülür. Her araç, her bir projenin kayıtlarını ve konumlarını gösteren harita tabanlı bir arayüzle donatılmıştır. Yol bölümleri kaplandıkça, durumları “yakalandı” olarak değişir. Sistem ayrıca, yakalanması gereken kalan yolları da açıkça gösterir.

3. Veri İşleme

Cyclomedia’nın güçlü bulut tabanlı yazılımı, on milyonlarca yüksek kaliteli panoramik görüntü ve nokta bulutunu otomatik olarak işler. Bu, 190.000 ila 250.000 mil arasındaki yıllık veri hacimlerini işlemek için yeterli kapasite ve kararlılık sağlar.

Veri İşleme Adımları

  • Her kayıt konumu için bir konum oluşturulur.
  • Sistem, kayıt konumu başına beş ayrı görüntü yakalar.
    Bu tek görüntüler, paralaks içermeyen bir GeoCyclorama oluşturmak için birbirine “dikilmiştir”.
  • Cyclomedia, kesinliği hesaplarken son derece özen gösterir. GeoCyclorama pozisyonları. İlk hesaplanan konumlardan,
    göreli konumlandırmayı iyileştirmek için birden çok ayar yapılır.
  • Son adım, LiDAR verilerini 3D GeoCycloramas ve bir LiDAR nokta bulutu dosyası olarak işlemektir.

4. Kalite Kontrol

Kalite Kontrol, işleme adımları sırasında sayısız anlarda gerçekleştirilir. Bu, nihai sonuçların en yüksek kalitesini garanti eder. Bu, yakalama sistemlerinin kalibrasyonunu, hem yakalama sırasında hem de sonrasında görüntü kalitesini incelemeyi, paralaks içermeyen görüntüleri sağlamak için kaliteyi izlemeyi ve konumlandırmanın doğrulanmasını içerir.

5. Yayınlama ve Veri Teslimi

Veriler yalnızca son işlem adımları tamamlandıktan sonra yayınlanacaktır. Bilgi daha sonra Cyclomedia’nın çevrimiçi web görüntüleyicisi olan Street Smart kullanılarak erişilebilir olacaktır.